Aktualita

Nejen fasáda, i plot zelená a černá

Betonové ploty jsou podobně jako fasády vystaveny povětrnostním vlivům. Navíc se přidávají nečistoty a špína, pokud stojí například u silnice. Betonové ploty či tvarovky lépe odolávají tlakovému čištění než fasády, nicméně je to práce navíc a pokud máte plot u rušné silnice, tak je to přímo nekonečný příběh.

 

„Ideálním a vysoce praktickým řešením je aplikace nano nátěru technologie FN NANO®. Funkce tohoto samočistícího nátěru jsou založeny na čistém a ekologicky velmi šetrném fyzikálním způsobu – fotokatalýze. Ochranný nátěr FN NANO® využívá energii slunce, kterou převádí na ekologický efekt přirovnatelný k horké plotýnce, která na sobě pálí špínu a škodlivé látky,“ vysvětluje Jan Procházka, vynálezce a majitel českého patentu pro technologii

Schéma fotokatalýzy v přírodě

 

Žádná chemie bez postupné ztráty účinnosti

Nejedná se tedy o žádný chemický nátěr postupně uvolňující do svého okolí chemikálie a biocidní přípravky k hubení mikroorganismů, který časem úplně ztratí svoji účinnost. Chystáte-li se v letošním roce stavět nebo renovovat betonový plot, nyní je právě ten správný čas se zamyslet nad tím, jestli tyto úkony budete v budoucnu chtít neustále opakovat, anebo jestli dáte přednost dlouhodobému řešení, klidu a úspoře financí.

Není to nic složitého, u plotu to zvládne každý sám, nebo si nechte poradit od odborníků.

Desetiletá garance

„Důležité je dodržet správné postupy a pak bude váš plot na dlouhé roky ošetřený a chráněný před vlivem UV záření, před degradací povrchu, před porůstáním plísní, řasami a dalšími mikroorganismy s garancí 10 let,“ doplňuje Jan Procházka.

Na ilustračním obrázku vidíme betonový díl, rozdělený na 4 části. Na horní levé části nedošlo k očištění a FN NANO byl aplikován přímo na plochu. Obě části vpravo byly očištěny a natřeny FN NANO. Část vlevo dole byla ponechána v původním stavu, neočištěna a neošetřena. I když není doporučený postup výrobce nanášet nátěr na neočištěnou plochu, vidíme, že i tak udělá svou práci, byť to trvá déle.

Více o této české patentované technologii se dozvíte na stránce: www.fn-nano.com

Co vám nátěr FN NANO® zajistí?

  • Dlouhodobou čistotu povrchu
  • Zabrání napadení mikroorganismy
  • Odcloní téměř ze 100 % UV záření
  • Prodlouží životnost plotu