Aktualita

Chcete udržet fasádu dlouhodobě čistou? Použijte nano nátěr s garancí

Snem každého majitele domu je, aby jeho dům byl čistý, nemusel jej umývat, a dům přesto vypadal stále jako nový. Jak ale takového ideálního stavu dosáhnout? Nejčastější volbou je použití tmavé fasádní barvy, na níž prostě není špína vidět. Je to ale správné řešení? 

„Není. Tmavou barvou totiž vzniká větší teplotní namáhání fasády a dochází k jejímu přehřívání. U zateplených fasád navíc dochází k rozpínání povrchu fasády kvůli teplotním výkyvům a vlivem UV záření i k velmi rychlé degradaci povrchu fasády. V důsledku těchto nepříznivých vlivů vznikají ve fasádě mikro trhlinky, do kterých vnikají různé mikroorganismy. Ty pak zhruba po 3–5 letech na fasádě tzv. ‚vykvetou‘, a tím vzniká špinavá fasáda“ upozorňuje Jan Procházka, vynálezce a majitel českého patentu pro technologii FN NANO®.

A co následuje? Stále se opakující omývání fasády, až se její povrch jednou zcela zničí… Existuje ale řešení. Kdo se chce vyhnout tomuto stále se opakujícímu koloběhu, může využít poznatků moderní vědy a na svou fasádu aplikovat jako poslední vrstvu nano nátěr, který na ní vytvoří ochranný nano štít a změní běžnou fasádu na fasádu samočistící.

Nano nátěr ušetří vaše nervy, váš čas i peníze

Na trhu jsou různé produkty, ale jen jeden je vyzkoušen 10 let v reálných povětrnostních podmínkách a proto garance 10 let na jeho funkčnost nevychází z laboratorních podmínek, ale opravdových staveb. Tato garance vám zajistí, že vaše fasáda zůstane dlouhodobě čistá a nebude napadena mikroorganismy, které pak způsobují její černání anebo zelenání. Kromě toho odcloní téměř ze 100 % UV záření, čímž zabraňuje degradaci povrchu, ochladí její povrch, sníží náklady na používání klimatizace, udrží barevný vzhled pastelových odstínů barev a prodlouží její životnost.

Tuto garanci na technologii FN NANO® si výrobce může dovolit nejen díky různým českým, evropským i světovým certifikátům a osvědčením, ale i dlouholetou praxí, která přesahuje více než 15 let.

 „Zdá se to jako neskutečný marketingový trik, ale jedná se o český patent, který je registrován na všech hlavních světových trzích. Kouzlo jeho účinku je v pojivu, které vytlačí nano krystalky oxidu titaničitého na povrch. Ty jsou pak připraveny (s pomocí fyzikálního jevu zvaného fotokatalýza) likvidovat a rozkládat všechny mikroorganismy, které se dotknou jejich povrchu. Jedná se pouze o využití a zrychlení přirozeného procesu, který se běžně v přírodě odehrává,“ vysvětluje Jan Procházka.

                                         

Struktura nano nátěru FN NANO® pod elektronovým mikroskopem a znázornění krystalků vytlačených pojivem na povrch.

Schéma fotokatalýzy v přírodě     

 

V současné době je na trhu více produktů, které využívají oxid titaničitý (TiO2) pro jeho čistící vlastnosti. Fasády ošetřené těmito přípravky a nátěry vydrží déle čisté než ty neošetřené. TiO2 je v těchto produktech však velmi malé množství a krystalky jsou obaleny pojivem, takže se jich na povrch dostane velmi málo, aby mohly působit tak, jak přirozeně umí.  V nanonátěrech FN NANO je množství TiO2 mnohonásobně více, navíc vně pojiva, takže výsledek je mnohem lepší.

Vaše fasáda domu zůstane dlouhodobě čistá a jako benefit vám bude čistit okolní vzduch od škodlivin.

Jak si vytvořit takovou fasádu můžete zhlédnout zde., nebo si ji nechte vytvořit odborníky.  Na výběr máte i mnoho pastelových odstínů barev.

 

Co vám nátěr FN NANO® zajistí?

  • Dlouhodobou čistotu povrchu
  • Zabrání napadení mikroorganismy
  • Odcloní téměř ze 100 % UV záření
  • Ochladí povrch fasády
  • Udrží barevný vzhled pastelových odstínů barev
  • Prodlouží životnost fasády

Pro více informací či cenovou nabídku nás kontaktujte na telefonu 777 700 685, na emailu slevinsky@kessl.cz nebo na adrese V Březinkách 185, Otovice